Sumida America Components Inc. CDRH125NP-3R1NC
Part No.:
CDRH125NP-3R1NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH125NP-3R1NC.pdf
Description:
FIXED IND 3.1UH 6A 17 MOHM SMD
Comments
CDRH125NP-3R1NC Specifications
Series:
CDRH125
Inductance:
3.1 µH
Tolerance:
-20%, +30%
Current Rating (Amps):
6 A
DC Resistance (DCR):
17mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
7.96 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)