Sumida America Components Inc. CDRH127/LDHF-100MC
Part No.:
CDRH127/LDHF-100MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH127/LDHF-100MC.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 6.7A 19.5MOHM SMD
Comments
CDRH127/LDHF-100MC Specifications
Series:
CDRH127/LD
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6.7 A
DC Resistance (DCR):
19.5mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)