Sumida America Components Inc. CDRH127/LDHF-181MC
Part No.:
CDRH127/LDHF-181MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH127/LDHF-181MC.pdf
Description:
FIXED IND 180UH 1.55A 299MOHM SM
Comments
CDRH127/LDHF-181MC Specifications
Series:
CDRH127/LD
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
180 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.55 A
DC Resistance (DCR):
299mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)