Sumida America Components Inc. CDRH127/LDHF-4R6NC
Part No.:
CDRH127/LDHF-4R6NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH127/LDHF-4R6NC.pdf
Description:
FIXED IND 4.6UH 9.1A 13.8MOHM SM
Comments
CDRH127/LDHF-4R6NC Specifications
Series:
CDRH127/LD
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
4.6 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
9.1 A
DC Resistance (DCR):
13.8mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)