Sumida America Components Inc. CDRH127/LDNP-5R8NC
Part No.:
CDRH127/LDNP-5R8NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH127/LDNP-5R8NC.pdf
Description:
FIXED IND 5.8UH 8.6A 16.2MOHM SM
Comments
CDRH127/LDNP-5R8NC Specifications
Series:
CDRH127/LD
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
5.8 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
8.6 A
DC Resistance (DCR):
16.2mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)