Sumida America Components Inc. CDRH127NP-120MC
Part No.:
CDRH127NP-120MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH127NP-120MC.pdf
Description:
FIXED IND 12UH 4.9A 24.3MOHM SMD
Comments
CDRH127NP-120MC Specifications
Series:
CDRH127
Inductance:
12 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.9 A
DC Resistance (DCR):
24.3mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)