Sumida America Components Inc. CDRH127NP-151MC
Part No.:
CDRH127NP-151MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH127NP-151MC.pdf
Description:
FIXED IND 150UH 1.42A 280MOHM SM
Comments
CDRH127NP-151MC Specifications
Series:
CDRH127
Inductance:
150 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.42 A
DC Resistance (DCR):
280mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)