Sumida America Components Inc. CDRH127NP-3R5NC
Part No.:
CDRH127NP-3R5NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH127NP-3R5NC.pdf
Description:
FIXED IND 3.5UH 7.5A 13.5MOHM SM
Comments
CDRH127NP-3R5NC Specifications
Series:
CDRH127
Inductance:
3.5 µH
Tolerance:
-20%, +40%
Current Rating (Amps):
7.5 A
DC Resistance (DCR):
13.5mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)