Sumida America Components Inc. CDRH127NP-4R7NC
Part No.:
CDRH127NP-4R7NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH127NP-4R7NC.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 6.8A 15.8MOHM SM
Comments
CDRH127NP-4R7NC Specifications
Series:
CDRH127
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
-20%, +40%
Current Rating (Amps):
6.8 A
DC Resistance (DCR):
15.8mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)