Sumida America Components Inc. CDRH12D58/ANP-221MC
Part No.:
CDRH12D58/ANP-221MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH12D58/ANP-221MC.pdf
Description:
FIXED IND 220UH 800MA 453MOHM SM
Comments
CDRH12D58/ANP-221MC Specifications
Series:
CDRH12D58/A
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
220 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
800 mA
DC Resistance (DCR):
453mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)