Sumida America Components Inc. CDRH12D58/ANP-331MC
Part No.:
CDRH12D58/ANP-331MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH12D58/ANP-331MC.pdf
Description:
FIXED IND 330UH 690MA 623MOHM SM
Comments
CDRH12D58/ANP-331MC Specifications
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
690 mA
DC Resistance (DCR):
623mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)