Sumida America Components Inc. CDRH12D58/ANP-390MC
Part No.:
CDRH12D58/ANP-390MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH12D58/ANP-390MC.pdf
Description:
FIXED IND 39UH 1.9A 88 MOHM SMD
Comments
CDRH12D58/ANP-390MC Specifications
Inductance:
39 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.9 A
DC Resistance (DCR):
88mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)