Sumida America Components Inc. CDRH12D58/ANP-820MC
Part No.:
CDRH12D58/ANP-820MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH12D58/ANP-820MC.pdf
Description:
FIXED IND 82UH 1.4A 175 MOHM SMD
Comments
CDRH12D58/ANP-820MC Specifications
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.4 A
DC Resistance (DCR):
175mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)