Sumida America Components Inc. CDRH3D14/HPNP-150NC
Part No.:
CDRH3D14/HPNP-150NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH3D14/HPNP-150NC.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 500MA 650MOHM SMD
Comments
CDRH3D14/HPNP-150NC Specifications
Series:
CDRH3D14/HP
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±25%
Current Rating (Amps):
500 mA
Current - Saturation (Isat):
800mA
DC Resistance (DCR):
650mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)