Sumida America Components Inc. CDRH3D14/LDNP-470NC
Part No.:
CDRH3D14/LDNP-470NC
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH3D14/LDNP-470NC.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 350MA 1.078OHM SM
Comments
CDRH3D14/LDNP-470NC Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Series:
CDRH3D14/LD
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±25%
Current Rating (Amps):
350 mA
Current - Saturation (Isat):
250mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
1.078Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)