Sumida America Components Inc. CDRH3D14NP-3R3NC
Part No.:
CDRH3D14NP-3R3NC
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH3D14NP-3R3NC.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.24A 100MOHM SM
Comments
CDRH3D14NP-3R3NC Specifications
Series:
CDRH3D14
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±25%
Current Rating (Amps):
1.24 A
Current - Saturation (Isat):
1.35A
DC Resistance (DCR):
100mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)