Sumida America Components Inc. CDRH3D16/LDNP-3R3NC
Part No.:
CDRH3D16/LDNP-3R3NC
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH3D16/LDNP-3R3NC.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 2A 66 MOHM SMD
Comments
CDRH3D16/LDNP-3R3NC Specifications
Series:
CDRH3D16/LD
Product Status:
Obsolete
Type:
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
2 A
Current - Saturation (Isat):
800mA
DC Resistance (DCR):
66mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)