Sumida America Components Inc. CDRH3D17/SNP-2R2NC
Part No.:
CDRH3D17/SNP-2R2NC
Description:
FIXED IND 2.2UH 2.3A 60 MOHM SMD
Comments
CDRH3D17/SNP-2R2NC Specifications
Series:
CDRH3D17/S
Product Status:
Obsolete
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
2.3 A
Current - Saturation (Isat):
1.8A
DC Resistance (DCR):
60mOhm Max
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):
0.075" (1.90mm)