Sumida America Components Inc. CDRH3D23NP-1R0PC
Part No.:
CDRH3D23NP-1R0PC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH3D23NP-1R0PC.pdf
Description:
FIXED IND 1UH 3.1A 25 MOHM SMD
Comments
CDRH3D23NP-1R0PC Specifications
Series:
CDRH3D23
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±25%
Current Rating (Amps):
3.1 A
Current - Saturation (Isat):
2.8A
DC Resistance (DCR):
25mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)