Sumida America Components Inc. CDRH3D23NP-4R7PC
Part No.:
CDRH3D23NP-4R7PC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH3D23NP-4R7PC.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 1.9A 68.8MOHM SM
Comments
CDRH3D23NP-4R7PC Specifications
Series:
CDRH3D23
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±25%
Current Rating (Amps):
1.9 A
Current - Saturation (Isat):
1.3A
DC Resistance (DCR):
68.8mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)