Sumida America Components Inc. CDRH4D28NP-151NC
Part No.:
CDRH4D28NP-151NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH4D28NP-151NC.pdf
Description:
FIXED IND 150UH 240MA 1.35OHM SM
Comments
CDRH4D28NP-151NC Specifications
Series:
CDRH4D28
Product Status:
Active
Inductance:
150 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
240 mA
DC Resistance (DCR):
1.35Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)