Sumida America Components Inc. CDRH4D28NP-1R2NC
Part No.:
CDRH4D28NP-1R2NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH4D28NP-1R2NC.pdf
Description:
FIXED IND 1.2UH 2.56A 23.6 MOHM
Comments
CDRH4D28NP-1R2NC Specifications
Inductance:
1.2 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
2.56 A
DC Resistance (DCR):
23.6mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)