Sumida America Components Inc. CDRH4D28NP-1R8NC
Part No.:
CDRH4D28NP-1R8NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH4D28NP-1R8NC.pdf
Description:
FIXED IND 1.8UH 2.2A 27.5MOHM SM
Comments
CDRH4D28NP-1R8NC Specifications
Inductance:
1.8 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
2.2 A
DC Resistance (DCR):
27.5mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)