Sumida America Components Inc. CDRH4D28NP-560NC
Part No.:
CDRH4D28NP-560NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH4D28NP-560NC.pdf
Description:
FIXED IND 56UH 410MA 624.5 MOHM
Comments
CDRH4D28NP-560NC Specifications
Series:
CDRH4D28
Product Status:
Active
Inductance:
56 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
410 mA
DC Resistance (DCR):
624.5mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)