Sumida America Components Inc. CDRH5D18NP-100NC
Part No.:
CDRH5D18NP-100NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH5D18NP-100NC.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 1.2A 124 MOHM SMD
Comments
CDRH5D18NP-100NC Specifications
Series:
CDRH5D18
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.2 A
DC Resistance (DCR):
124mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.224" L x 0.224" W (5.70mm x 5.70mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)