Sumida America Components Inc. CDRH5D28RHPNP-220MC
Part No.:
CDRH5D28RHPNP-220MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH5D28RHPNP-220MC.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 1.2A 213 MOHM SMD
Comments
CDRH5D28RHPNP-220MC Specifications
Series:
CDRH5D28R/HP
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.2 A
Current - Saturation (Isat):
1.75A
DC Resistance (DCR):
213mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.236" L x 0.232" W (6.00mm x 5.90mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)