Sumida America Components Inc. CDRH5D28RHPNP-2R2NC
Part No.:
CDRH5D28RHPNP-2R2NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH5D28RHPNP-2R2NC.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 3.8A 24.8MOHM SM
Comments
CDRH5D28RHPNP-2R2NC Specifications
Series:
CDRH5D28R/HP
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±25%
Current Rating (Amps):
3.8 A
Current - Saturation (Isat):
5.5A
DC Resistance (DCR):
24.8mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.236" L x 0.232" W (6.00mm x 5.90mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)