Sumida America Components Inc. CDRH5D28RHPNP-3R0NC
Part No.:
CDRH5D28RHPNP-3R0NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH5D28RHPNP-3R0NC.pdf
Description:
INDUCTOR
Comments
CDRH5D28RHPNP-3R0NC Specifications
Series:
CDRH5D28R/HP
Type:
Drum Core, Wirewound
Inductance:
3 µH
Tolerance:
±25%
Current Rating (Amps):
3.35 A
Current - Saturation (Isat):
4.7A
DC Resistance (DCR):
31.8mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.236" L x 0.232" W (6.00mm x 5.90mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)