Sumida America Components Inc. CDRH5D28RHPNP-4R7NC
Part No.:
CDRH5D28RHPNP-4R7NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH5D28RHPNP-4R7NC.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 2.8A 43.1MOHM SM
Comments
CDRH5D28RHPNP-4R7NC Specifications
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±25%
Current Rating (Amps):
2.8 A
Current - Saturation (Isat):
3.7A
DC Resistance (DCR):
43.1mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.236" L x 0.232" W (6.00mm x 5.90mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)