Sumida America Components Inc. CDRH6D28-100NC
Part No.:
CDRH6D28-100NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH6D28-100NC.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 1.7A 65 MOHM SMD
Comments
CDRH6D28-100NC Specifications
Series:
CDRH6D28
Product Status:
Obsolete
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.7 A
DC Resistance (DCR):
65mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)