Sumida America Components Inc. CDRH80D38DNP-1R0PC
Part No.:
CDRH80D38DNP-1R0PC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH80D38DNP-1R0PC.pdf
Comments
CDRH80D38DNP-1R0PC Specifications
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±25%
Current Rating (Amps):
9.3 A
Current - Saturation (Isat):
11.55A
DC Resistance (DCR):
7mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max):
0.165" (4.20mm)