Sumida America Components Inc. CDRH80D38DNP-680MC
Part No.:
CDRH80D38DNP-680MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH80D38DNP-680MC.pdf
Comments
CDRH80D38DNP-680MC Specifications
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.22 A
Current - Saturation (Isat):
1.35A
DC Resistance (DCR):
245mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max):
0.165" (4.20mm)