Sumida America Components Inc. CDRH80D65BT150NP-330MC
Part No.:
CDRH80D65BT150NP-330MC
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH80D65BT150NP-330MC.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 1.93A 86MOHM SMD
Comments
CDRH80D65BT150NP-330MC Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Series:
CDRH80D65B/T150
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.93 A
Current - Saturation (Isat):
2.42A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
86mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.339" L x 0.323" W (8.60mm x 8.20mm)
Height - Seated (Max):
0.268" (6.80mm)