Sumida America Components Inc. CDRH8D38/ANP-101MC
Part No.:
CDRH8D38/ANP-101MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH8D38/ANP-101MC.pdf
Description:
FIXED IND 100UH 530MA 478.8 MOHM
Comments
CDRH8D38/ANP-101MC Specifications
Series:
CDRH8D38/A
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
530 mA
DC Resistance (DCR):
478.8mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)