Sumida America Components Inc. CDRH8D38NP-220NC
Part No.:
CDRH8D38NP-220NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH8D38NP-220NC.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 2A 105 MOHM SMD
Comments
CDRH8D38NP-220NC Specifications
Series:
CDRH8D38
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
2 A
Current - Saturation (Isat):
2.3A
DC Resistance (DCR):
105mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)