Sumida America Components Inc. CDRH8D48/ANP-101MC
Part No.:
CDRH8D48/ANP-101MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH8D48/ANP-101MC.pdf
Description:
FIXED IND 100UH 700MA 394MOHM SM
Comments
CDRH8D48/ANP-101MC Specifications
Series:
CDRH8D48/A
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
700 mA
DC Resistance (DCR):
394mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)