Sumida America Components Inc. CDRH8D48/ANP-680MC
Part No.:
CDRH8D48/ANP-680MC
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH8D48/ANP-680MC.pdf
Description:
FIXED IND 68UH 820MA 275MOHM SMD
Comments
CDRH8D48/ANP-680MC Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Series:
CDRH8D48/A
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
820 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
275mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)