Sumida America Components Inc. CDRH8D58/LDNP-330NC
Part No.:
CDRH8D58/LDNP-330NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH8D58/LDNP-330NC.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 2.7A 65.3MOHM SMD
Comments
CDRH8D58/LDNP-330NC Specifications
Series:
CDRH8D58/LD
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
2.7 A
Current - Saturation (Isat):
1.5A
DC Resistance (DCR):
65.3mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)