Sumida America Components Inc. CDRH8D58/LDNP-470NC
Part No.:
CDRH8D58/LDNP-470NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH8D58/LDNP-470NC.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 2.2A 90.5MOHM SMD
Shipping
Inventory:963
Comments
CDRH8D58/LDNP-470NC Specifications
Series:
CDRH8D58/LD
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
2.2 A
Current - Saturation (Isat):
1.2A
DC Resistance (DCR):
90.5mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)