Sumida America Components Inc. CDRR107NP-151MC
Part No.:
CDRR107NP-151MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRR107NP-151MC.pdf
Comments
CDRR107NP-151MC Specifications
Inductance:
150 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.26 A
Current - Saturation (Isat):
1.02A
DC Resistance (DCR):
220mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.433" L x 0.433" W (11.00mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)