Sumida America Components Inc. CDRR107NP-821MC
Part No.:
CDRR107NP-821MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRR107NP-821MC.pdf
Comments
CDRR107NP-821MC Specifications
Series:
CDRR107
Type:
Drum Core
Inductance:
820 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
550 mA
Current - Saturation (Isat):
450mA
DC Resistance (DCR):
1.1Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.433" L x 0.433" W (11.00mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)