Sumida America Components Inc. CDRR126NP-220MC
Part No.:
CDRR126NP-220MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRR126NP-220MC.pdf
Comments
CDRR126NP-220MC Specifications
Type:
Drum Core, Wirewound
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.3 A
Current - Saturation (Isat):
3.08A
DC Resistance (DCR):
45mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.504" L x 0.504" W (12.80mm x 12.80mm)
Height - Seated (Max):
0.268" (6.80mm)