Sumida America Components Inc. CDRR126NP-470MC
Part No.:
CDRR126NP-470MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRR126NP-470MC.pdf
Comments
CDRR126NP-470MC Specifications
Type:
Drum Core, Wirewound
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.52 A
Current - Saturation (Isat):
2.08A
DC Resistance (DCR):
80mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.504" L x 0.504" W (12.80mm x 12.80mm)
Height - Seated (Max):
0.268" (6.80mm)