Sumida America Components Inc. CDRR127NP-1R0NC
Part No.:
CDRR127NP-1R0NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRR127NP-1R0NC.pdf
Comments
CDRR127NP-1R0NC Specifications
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
10.5 A
Current - Saturation (Isat):
19A
DC Resistance (DCR):
6mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.309" (7.85mm)