Sumida America Components Inc. CDRR127NP-220MC
Part No.:
CDRR127NP-220MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRR127NP-220MC.pdf
Comments
CDRR127NP-220MC Specifications
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4 A
Current - Saturation (Isat):
4.2A
DC Resistance (DCR):
26.3mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.309" (7.85mm)