Sumida America Components Inc. CDRR157NP-102MC
Part No.:
CDRR157NP-102MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRR157NP-102MC.pdf
Description:
FIXED IND 1MH 400MA 2.388OHM SMD
Comments
CDRR157NP-102MC Specifications
Inductance:
1 mH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
400 mA
Current - Saturation (Isat):
600mA
DC Resistance (DCR):
2.388Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.728" L x 0.591" W (18.50mm x 15.00mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)