Sumida America Components Inc. CDRR157NP-151MC
Part No.:
CDRR157NP-151MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRR157NP-151MC.pdf
Description:
FIXED IND 150UH 1.1A 330MOHM SMD
Comments
CDRR157NP-151MC Specifications
Inductance:
150 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.1 A
Current - Saturation (Isat):
1.6A
DC Resistance (DCR):
330mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.728" L x 0.591" W (18.50mm x 15.00mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)