Sumida America Components Inc. CDRR157NP-2R0MC
Part No.:
CDRR157NP-2R0MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRR157NP-2R0MC.pdf
Description:
FIXED IND 2UH 9A 7 MOHM SMD
Comments
CDRR157NP-2R0MC Specifications
Inductance:
2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
9 A
Current - Saturation (Isat):
13.4A
DC Resistance (DCR):
7mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.728" L x 0.591" W (18.50mm x 15.00mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)