Sumida America Components Inc. CDRR157NP-3R3MC
Part No.:
CDRR157NP-3R3MC
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRR157NP-3R3MC.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 7.5A 9.6MOHM SMD
Comments
CDRR157NP-3R3MC Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Series:
CDRR157
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
7.5 A
Current - Saturation (Isat):
10.8A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
9.6mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.728" L x 0.591" W (18.50mm x 15.00mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)