Sumida America Components Inc. CDRR157NP-470MC
Part No.:
CDRR157NP-470MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRR157NP-470MC.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 2A 105 MOHM SMD
Comments
CDRR157NP-470MC Specifications
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2 A
Current - Saturation (Isat):
2.9A
DC Resistance (DCR):
105mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.728" L x 0.591" W (18.50mm x 15.00mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)